> Bankowanie krwi pępowinowej – Family Med Care Rzeszów – Rehabilitacja, ginekologia, logopedia, neurologia

Bankowanie krwi pępowinowej

 

 

 

POLSKI BANK KOMÓREK MACIERZYSTYCH

Polski Bank Komórek Macierzystych jest największym bankiem komórek macierzystych w Polsce. Przez 15 lat działalności ponad 700 – krotnie przekazywał zdeponowany materiał do ratujących zdrowie i życie podań.

Krew pępowinowa, komórki macierzyste – czym są? Jak możemy je wykorzystywać ?

W trakcie ciąży pępowina pełni bardzo ważną funkcję – jest łącznikiem między Matką a Dzieckiem i łożyskiem. Umożliwia dostarczenie niebędących składników odżywczych. Tym samym zapewnia wzrost i rozwój dziecka. Krew pępowinowa jest źródłem komórek macierzystych. Jej pozyskiwanie jest możliwe wyłącznie podczas porodu w momencie odpępnienia Dziecka. Jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym, bezbolesnym i neutralnym zarówno dla Matki i Dziecka. Komórki macierzyste z krwi pępowinowej są komórkami niezwykle unikatowymi. Zdolnymi do różnicowania się w inne, stąd ogromna możliwość ich zastosowania w wielu jednostkach chorobowych. Mówi się, iż obecnie znajdują swoje zastosowanie w ponad 80 jednostkach chorobowych zarówno onkologicznych jak i hemetologicznych. Krew pępowinową można wykorzystać do leczenia Dziecka od którego została pozyskana, ale może także posłużyć do leczenia chorego rodzeństwa.
Oprócz krwi pępowinowej oferujemy także rozszerzone warianty usług o pobranie krwi łożyskowej – jej pobranie pozwala zwiększyć liczbę przechowywanych komórek o ok. 30 {29f937f9aff1043b361493759dac36bfd267c5aa1112c9b3b09eeda0e466f2e0}, oraz sznura pępowinowego.

Zachęcamy wszystkie Mamy i Rodziców, którzy chcieliby więcej dowiedzieć więcej na temat bankowania krwi pępowinowej na bezpłatne spotkanie z Konsultantem Medycznym Polskiego Banku Komórek Macierzystych – Barbarą Hałys.
Spotkania odbywać się będą dwa razy w miesiącu w co drugi poniedziałek o godz. 17:00 ( możliwość umówienia się na indywidualne spotkanie w dogodnej godzinie ! )
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr telefonu +48 664 788 581

Matki są Gotowe na wszystko ! Bądź jedna z nich !
Zabezpiecz krew pępowinową i przygotuj się na rzeczy, które nie mieszczą się w głowie
( a co dopiero w damskiej torebce)!