mgr Joanna Kmieć

Biografia

mgr Joanna Kmieć Nr prawa wykonywania zawodu 2889 Jestem mgr fizjoterapii w trakcie specjalizacji na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywałam głównie w pracy indywidualnej z pacjentem wykorzystując najnowsze metody fizjoterapii. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach i kursach z zakresu najnowszych form rehabilitacji. Sama jestem współautorem i prowadzę kurs „Zdrowy kręgosłup”, okazjonalnie prowadzę także wykłady i pogadanki dla Kobiet w ciąży i Seniorów. Jestem dyplomowanym terapeutą Metody PNF, McKenzie, terapeutą m.in. Metody Bobath dla dorosłych, Terapii Manualnej wg Muligana, Neuromobilizacji, Kinesiology Taping’u, Medycyny Ortopedycznej wg Cyriax’a. W ostatnim czasie specjalizuję się w terapii kobiet zarówno w ciąży, w okresie połogu, a także pomagam kobietom powrócić do formy po urodzeniu dziecka. Zorganizowałam pierwsze w Rzeszowie ćwiczenia w plenerze dla Kobiet w ciąży i Mam z dziećmi.

Godziny przyjęć

wtorek godz. 9-12 czwartek godz. 9-12

Harmonogram

Godz. 9.00 zajęcia dla Kobiet w ciąży

Godz. 10.00 zajęcia dla Kobiet po porodzie

Godz. 11.00 konsultacje indywidualne

Godz. 12.00 konsultacje indywidualne

Cennik

  • Indywidualna terapia kobiet w ciąży i kobiet po porodzie: 100zł

– bóle kręgosłupa – bóle okolicy miednicy: stawów krzyżowo- biodrowych, spojenia łonowego – obrzęki kończyn – zaburzenia funkcji mięśni dna miednicy: wysiłkowe nieotrzymanie moczu, obniżenie narządów rodnych – masaż kobiet w ciąży – drenaż limfatyczny kończyn – Kinesiology Taping: oklejanie do terapii 20zł plus cena wizyty wizyta w celu oklejenia do70cm zużycia taśmy 45zł (od 70cm do 100cm zużycia taśmy 50zł od 100cm do 130cm zużycia taśmy 55zł od 130cm do 160cm zużycia taśmy 60zł od 160cm do 190cm zużycia taśmy 65zł)  

  • Indywidualna terapia kobiet w okresie połogu i po tym okresie: 100zł

– rozejście mięśni prostych brzucha (rozstęp kresy białej) – ból i rozejście spojenia łonowego – bóle okolicy stawów krzyżowo- biodrowych – bóle kręgosłupa – terapia blizny po cięciu cesarskim – masaż – terapia wg metod neurofizjologicznych – Kinesiology Taping oklejanie do terapii 20zł plus cena wizyty wizyta w celu oklejenia do70cm zużycia taśmy 45zł (od 70cm do 100cm zużycia taśmy 50zł od 100cm do 130cm zużycia taśmy 55zł od 130cm do 160cm zużycia taśmy 60zł od 160cm do 190cm zużycia taśmy 65zł)  

  • Zajęcia grupowe dla Kobiet w ciąży: cena promocyjna 15zł

– trening o charakterze rehabilitacyjnym, przygotowujący do porodu. Podczas zajęć skupiamy się głownie na ćwiczeniach oddechowych i pracy przepony, na umiejętności napinania i rozluźniania mięśni dna miednicy, na pracy mięśni głębokiej stabilizacji tzw core. Wszystko to przeplatane jest ćwiczeniami rozciągającymi, przygotowującymi krocze i stawy biodrowe do porodu, ćwiczeniami przeciwzakrzepowymi i przeciwobrzękowymi, ćwiczeniami wzmacniającymi oraz pozycjami ułożeniowymi.  

  • Zajęcia grupowe Kobiet po porodzie: cena promocyjna 15 zł

– skierowane dla kobiet po okresie połogu bez przeciwwskazań do ćwiczeń, chcących zdrowo wrócić do formy sprzed ciąży. Trening rehabilitacyjny ukierunkowany na przywrócenie utraconych funkcji mięśni, uwzględniający profilaktykę najczęstszych powikłań poporodowych, przygotowujący kobiety do zwykłych aktywności. Na zajęcia można przyjść z dzieckiem. Mamy z dziećmi 0-3 proszone są o zabranie z sobą kocyka dla dziecka, dla starszych dzieci przygotowane jest pomieszczenie do zabaw. Zmiany zachodzące w ciele kobiety podczas ciąży dotyczą niemalże każdego układu. Zmiana postawy ciała i zmiany hormonalne mogą przyczynić się do pojawienia dolegliwości bólowych. Aby pomóc ciężarnej i zmniejszyć ewentualne dolegliwości związane z tym okresem niezmiernie ważna jest profilaktyka i edukacja. Pewnym powikłaniom związanym ze zmianą środka ciężkości ciała wraz z rosnącym dzieckiem możemy zapobiec stosując proste techniki takie jak pozycje ułożeniowe, a jak już się pojawią możemy je zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować poprzez odpowiednią terapię. Okres połogu natomiast jest również wyjątkowy choć zdarza się, że bywa trudnym czasem dla młodej matki. Jest też to czas gdzie większość zmian się wycofuje wraz ze spadkiem hormonów i możemy uzyskać najlepsze efekty terapeutyczne np. w rehabilitacji rozejścia mięśni prostych brzucha czy pojawiających się symptomach niewydolności mięśni dna miednicy związanych z np. wysiłkowym nieotrzymaniem moczu. Warto w tym czasie trochę uwagi poświęcić swojemu ciału by pomóc mu zdrowo wrócić do formy sprzed ciąży poprzez stosowanie podstawowych zasad prewencji i wykonywanie podstawowych ćwiczeń np. na mięśnie dna miednicy.

Rehabilitacja